رژیم غذایی مناسب دوران کرونا

5fd5df1d192b9_5fd5df1d192bb

در دوران شیوع ویروس کرونا بسیار مهم است که بیماران مبتلا به کرونا چه مواد غذایی را مصرف کنند تا روند بهبود تسریع شود و چه مواد غذایی مصرف نکنند تا علایم بیماری آن ها شدت نگیرد.

برای کاهش احتمال ابتلا به ویروس کرونا یا کاهش عوارض ناشی از آن، در جریان ابتلا به این ویروس و دوران نقاهت ،رعایت دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذایی ضروری است. تعادل به معنی مصرف کافی مواد غذایی و تنوع به معنی مصرف انواع مختلف غذاست. اگر بناست میوه بخوریم بهتر است انواع مختلف آن باشد اما مقدارش کم باشد همین طور همه حبوبات، مغزدانه‌ها و سبزیجاتی را که به آن‌ها دسترسی داریم،مصرف کنیم.

ویتامین D و A در سبزی‌ها و میوه جات زرد و نارنجی مثل هویج، کدو حلوایی و نظایر این‌ها وجود دارد که قیمت بالایی ندارد اما مردم کمتر از آن ها استفاده می‌کنند، یکی از مواردی که بدن ما را با خطر جدی مواجه می‌کند استفاده بیش از حد از شوری جات و شیرینی جات است؛ ویروس کرونا شیرینی را بسیار دوست دارد.

در مجموع به همه مردم توصیه می کنیم قندهای ساده مثل قند، عسل و مربا و شوریجات نظیر کنسروها، خیارشور ،سوسیس و کالباس را کمتر مصرف کنند چرا که این مواد غذایی سیستم ایمنی بدن را بسیار ضعیف می‌کند.

اگر سالمندان و افرادی که اضافه وزن ندارند غذا نخورند جان آن ها با خطر مواجه می‌شود بنابراین باید از غذاهای آبکی و مقادیر زیادی مایعات، میوه و سبزی تازه استفاده کنند.بیمار کرونایی باید رژیم پر پروتئین داشته باشد اگر بیماران به گوشت دسترسی ندارند انواع لبنیات و حبوبات نظیر ماش و نخود هم می‌تواند پروتئین خوبی به بدن برساند ضمن این که در دوران بیماری، ویتامین D کاهش می یابد بنابراین در این دوران پزشکان به مردم توصیه می کنند منابع این ویتامین را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خرید زمین در خوزستان از سوی خارجی‌ها کذب محض است

ی دسامبر 13 , 2020
سیاسی/ دولت استاندار خوزستان با بیان اینکه خرید زمین در خوزستان از سوی خارجی‌ها کذب محض است، گفت: افزایش قیمت زمین یا ملک در استان خوزستان تابعی از افزایش قیمت‌ها در کل کشور بوده است. غلامرضا شریعتی با اشاره به اخباری مبنی بر اینکه خرید زمین از سوی خارجی‌ها در […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000