موج تازه خشم رنگین پوستان آمریکا/ یک سیاهپوست دیگر قربانی خشونت پلیس

سیاسی/ بین الملل 5fd6040f87a18_2020-12-13_15-37 خبرگزاری رویترز از تجمعات اعتراضی و فریاد عدالتخواهی در کلمبوس مرکز ایالت اوهایو در پی کشته شدن یک جوان سیاه پوست به دست یک افسر پلیس خبر داد.

صدها معترض با تجمع در «کلمبوس» مرکز ایالت «اوهایو» خواستار برقراری عدالت و شفاف‌سازی در مورد مرد جوان سیاه پوستی شدند که توسط معاون کلانتری این شهر به قتل رسید.
در ویدئوهایی که از این تجمع اعتراضی دست به دست می‌شود جمعیت، شعارهایی در مورد عدالت، صلح و نژادپرستی پلیس سر می‌دادند.
این اعتراضات یک هفته پس از آن رخ داد که «کیسی کریستوفر گودسون» Casey Christopher Goodson مرد جوان سیاه پوست ۲۳ ساله توسط معاون کلانتری کشته شد. معاون کلانتر که گفته می‌شود در جریان تعقیب یک فرد فراری در محله نورث لند به گودسون شلیک کرده، مسبب قتل وی است.
طبق گفته مقامات پلیس اوهایو، هنگامی که گودسون از دستور معاون کلانتر برای انداختن اسلحه امتناع ورزیده، هدف شلیک قرار گرفته است.
اما خانواده گودسون گفته‌اند که پسرشان از فروشگاه مواد غذایی برمی گشته و هنگامی که قصد ورود به خانه خود را داشته از پشت هدف گلوله قرار گرفته است. آن‌ها گفتند که وی اجازه حمل سلاح را داشته است. در گزارش پزشکی قانونی نیز گفته شده که گودسون چندین بار هدف اصابت گلوله قرار گرفته است.
مادر گودسون روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت: «من خواهان عدالت هستم و این همان چیزی است که من دنبالش هستم».
همزمان برخی رسانه‌های آمریکا از جمله شبکه خبری «سی بی‌اس نیوز» اعلام کرده‌اند که گودسون پیش از قتل با اسلحه، معاون کلانتر را هدف گرفته بود.
قتل این جوان سیاه پوست موج دیگری از اعتراضات را نسبت به بی‌عدالتی نژادی و بی‌رحمی نیروی علیه پلیس آمریکا برانگیخته است. در ماه ژوئن (خرداد) و در پی قتل «جورج فلوید» توسط پلیس مینیاپولیس، جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» به راه افتاد و سبب اعتراضات گسترده‌ای در آمریکا شد و موجی از خشم را نسبت به نابرابری‌های نژادی در این کشور به راه انداخت.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک هزار میلیارد تومان برای خرید واکسن کرونا اختصاص یافت

ی دسامبر 13 , 2020
سخنگوی بودجه ۱۴۰۰ گفت: با اشاره به ویژگی‌های بخش سلامت در بودجه سال آینده، از رشد ۱۳۸ درصدی اعتبارات وزارت بهداشت و پیش‌بینی یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید واکسن کرونا خبر داد. «مژگان خانلو» درباره ویژگی‌های بخش سلامت در لایحه بودجه سال آینده اظهارداشت: هدف اصلی نظام سلامت، […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000