حمله داعش به یک اتوبوس مسافربری در حد فاصل حومه‌های حماه و رقه

سیاسی/ بین الملل 5fd6102ea865d_5fd6102ea865f گروهک‌هایی که گمان می‌رود وابسته به گروه تروریستی داعش هستند، به یک اتوبوس مسافربری شهری در منطقه واقع در مسیر مواصلاتی شهر الرصافه در حومه رقه و اثریه در شرق حماة یورش بردند.

گروهک‌هایی که گمان می‌رود وابسته به گروه تروریستی داعش هستند، به یک اتوبوس مسافربری شهری در منطقه واقع در مسیر مواصلاتی شهر الرصافه در حومه رقه و اثریه در شرق حماة یورش بردند.

این اتوبوس مسافربری در یک منطقه بیابانی هدف تیراندازی شدید گروهی مسلح وابسته به داعش قرار گرفت که در نتیجه آن سه غیرنظامی به شدت زخمی و برای درمان به بیمارستان ملی حماه منتقل شدند.

یک منبع میدانی به اسپوتنیک گفت: گروهک‌های وابسته به داعش از شرایط بیابانی منطقه استفاده کرده و روز شنبه به سمت مسیری که استان رقه و حماة را در منطقه "الرصافه-اثریه به یکدیگر متصل می‌کند، نفوذ کردند تا به اتوبوس‌های شهری و یا کامیون‌ها حمله کرده و فشار بیشتری را بر روند جابه‌جایی کالاها و مسافران اعمال کنند.

این منبع افزود: تروریست‌های داعش به اتوبوسی که در حال عبور از این مسیر بود، حمله کردند، بلافاصله یکی از ایست‌های ارتش سوریه مستقر در نزدیکی محل حمله، به کمک اتوبوس آمد و پس از درگیری با تروریست‌ها، آنها را مجبور کرد به سمت بیابان رقه که به بیابان شرق حمص و منطقه التنف تحت کنترل نیروهای آمریکایی متصل می‌شود، عقب‌نشینی کنند، در ادامه نیز امنیت تمامی مسافران اتوبوس تامین و زخمی‌ها به بیمارستان منتقل شدند.

خطوط امدادرسانی آزادی میان پایگاه التنف که در کنترل نیروهای آمریکایی است و حومه شرقی حماة وجود دارند و این منطقه از مهم‌ترین نقاط استقرار گروهک‌های وابسته به داعش محسوب می‌شود، این گروهک‌های تروریستی به روستاها و شهرک‌هایی که به دست نیروهای ارتش سوریه آزاد شده‌ و به تازگی غیرنظامیان به آنجا بازگشته‌اند، حمله می‌کنند.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناگفته‌هایی از زندگی سیاسی آیت‌الله یزدی

ی دسامبر 13 , 2020
جماران نوشت: نماینده ولی فقیه در سپاه در مورد آیت الله یزدی گفت: «ایشان با وجود دوستی چندین ساله با آقای هاشمی در زمانی که احساس فاصله بین رهبر معظم انقلاب و آقای هاشمی را احساس کرد، سر سوزنی در تبری جستن تقیه نکرد.» نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000