وزیران دفاع ارمنستان و روسیه درباره قره باغ گفت‌وگو کردند

سیاسی/ بین الملل 5fd6092d6a34f_5fd6092d6a351 وزارت دفاع ارمنستان امروز (یکشنبه) اعلام کرد، وزرای دفاع ارمنستان و روسیه به بررسی آخرین تحولات در حوزه قره باغ پرداختند.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ واگارشاک هاروتیونیان، وزیر دفاع ارمنستان با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه دیدار و درباره تحولات در قره باغ گفت‌وگو کرد.

در بیانیه وزارت دفاع ارمنستان آمده است: هاروتیونیان که در سفر کاری در روسیه به سر می‌برد، درباره اوضاع منطقه قره باغ با همتای روس خود گفت‌وگو کرد. این دیدار پس از نخستین درگیری مسلحانه در منطقه مورد مناقشه قره باغ از زمان آتش بس ماه گذشته میلادی است.

روز شنبه، وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد ارتش جمهوری آذربایجان به روستاهای "هین تاگر" و "ختسابرد" حمله کرده است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان این پیشروی را یک عملیات مقابله با تروریسم دانست و افزود که آتش بس رعایت شده است.

فرماندهی نیروهای صلح‌بان روس مستقر در قره باغ برای نظارت بر آتش بس گفته‌اند، باکو و ایروان را بابت نقض آتش بس مطلع کرده است.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حمله داعش به یک اتوبوس مسافربری در حد فاصل حومه‌های حماه و رقه

ی دسامبر 13 , 2020
سیاسی/ بین الملل گروهک‌هایی که گمان می‌رود وابسته به گروه تروریستی داعش هستند، به یک اتوبوس مسافربری شهری در منطقه واقع در مسیر مواصلاتی شهر الرصافه در حومه رقه و اثریه در شرق حماة یورش بردند. گروهک‌هایی که گمان می‌رود وابسته به گروه تروریستی داعش هستند، به یک اتوبوس مسافربری […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000