آخرین وضعیت املاک نجومی از زبان محسن هاشمی: بررسی 700 ملک در اختیار غیر شهرداری

5fd5e40c4b6db_2020-12-13_13-21

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از بررسی ۷۰۰ ملکِ در اختیارِ غیر شهرداری در کمیسیون‌های این شورا خبر داد.

محسن هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهردار تهران از ارائه لیست ۷۰۰ ملک شهرداری به شورای شهر خبر داده‌اند، آیا اطلاعی از تعداد املاک تعیین‌تکلیف شده‌ دارید؟ گفت: شهرداری لیستی به ما ارائه کرده است، اما در این لیست نظر شهرداری مبنی بر اینکه کدام یک از املاک باید در اختیار افراد باشد و کدام یک نباید باشد، قید نشده است.

او ادامه داد: شهرداری فقط یک لیست ارائه کرده است و ما از آن‌ها درخواست کردیم که نظر خود را درباره این املاک بدهند و از ما نیز بخواهند در این باره نظر بدهیم و نظر شهرداری را در شورای شهر به بحث بگذاریم. یعنی باید از سوی شهرداری مشخص شود که خواسته آن‌ها از ما چیست و آن را به بحث بگذاریم.

هاشمی افزود: شهرداری باید بگوید فلان ملک، در اختیار فلان شخص است؛ در صورتی که نباید در اختیار او باشد و یا باشد و این مساله در شورای شهر به بحث و رای گذاشته شود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا لیست را بررسی کرده‌اید؟ گفت: لیست را دیدم، یک لیست طولانی است و من آن را به همه کمیسیون‌ها ارجاع دادم. عمده لیست در اختیار کمیسیون فرهنگی و اجتماعی است، چرا که بیشتر اقدامات عام‌المنفعه مدنظر دریافت این املاک بوده است.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که «دکتر حناچی اعلام کردند که تعدادی از املاک نجومی سند خورده‌اند و بازپس‌گیری آن‌ها از عهده ما بر نمی‌آمد و البته سیستم قضایی موضوع را تعقیب کرد و قیمت واقعی خیلی از آن‌ها را گرفتیم»، با توجه به این اظهارات آیا شورای شهر از کم و کیف بررسی‌های انجام شده توسط سیستم قضایی اطلاعی دارد یا خیر؟ اظهار کرد: بعضا از برخی اطلاع دارد، اما از همه آن‌ها نه، آن هم به صورت سندی اطلاع نداریم، یعنی گزارشی از قوه قضائیه به شورای شهر در این مورد ارسال نشده است و از قوه قضائیه سند رسمی دریافت نکردیم.

هاشمی در ادامه گفت: آن‌هایی که پرونده شده است، عمدتا مواردی است که بازرسی کل کشور آن‌ها را بررسی کرده و به دادگاه فرستاده است، دادگاه نیز رسیدگی کرده و نسبت به آن حکم داده است. بعضا پرونده‌هایی هم وجود دارد که خود شهرداری شکایت کرده، اما تعداد پرونده‌هایی که شهرداری مستقیما شکایت کرده، کم است.

او اضافه کرد: در مجموع عمدتا پرونده‌هایی است که در امر بازرسی کل کشور به دادگاه رفته است و در نتیجه گزارشی هم برای ما ارسال نشده است، یعنی قوه قضائیه موظف به ارسال گزارشی نیست که پرونده آن گزارش از سوی بازرسی کل کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: اگر اجرای حکم را به شهرداری بدهند ما در جریان آن قرار می‌گیریم، اما اگر اجرای حکم را خودشان مستقیما نسبت به فرد خاطی انجام دهند، ما در جریان قرار نمی‌گیریم، اما عمدتا اجرای حکم را به شهرداری تهران ندادند و خودشان حکم را اجرا کردند.

هاشمی گفت: برخی از املاک نجومی بازپس‌گیری شدند و برای برخی پرداخت مابه‌التفاوت اجرا شد.

رئیس شورای شهر تهران درباره جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران با شهردار درباره املاک گفت: بحث بر سر این است که شهرداری نظر خود را درباره لیستی که فرستاده واضح‌تر به شورای شهر اعلام کند.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیام‌‌های محوشونده به اینستاگرام اضافه شد

ی دسامبر 13 , 2020
به‌نظر ‌‌می‌رسد که اینستاگرام بالاخره عرضه قابلیت پیام‌‌های محوشونده خود را که با عنوان Vanish Mode شناخته ‌‌می‌شود، آغاز کرده است. قابلیت پیام‌‌های محوشونده در ماه گذشته میلادی برای کاربران فیس‌بوک ارائه شد و اکنون تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام نیز به آن دسترسی پیده کرده‌اند. پیام‌های محوشونده اینستاگرام شبیه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000