کشته شدن ۴۲ تروریست در جنوب موصل

سیاسی/ بین الملل 5fd65dc68a2c9_5fd65dc68a2cb سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد، نیروهای عراقی ۴۲ عضو داعش را در عملیات "السیل الجارف" (سیل سهمگین) در شمال این کشور از پای درآوردند.

یحیی رسول اظهار کرد: نیروهای سازمان مقابله با تروریسم درگیری با بقایای گروهک‌های تروریستی را برای دو روز متوالی آغاز کردند که طی آن نیروهای سازمان تروریست‌ها را وادار به عقب‌نشینی و بازگشت به تونل‌ها و غارها کردند تا بعد از آن هدف‌گیری مقرهایشان را آغاز کنند.

او افزود: این عملیات به اوج خود یعنی درگیری‌ با انداختن مواد منفجره دست ساز به داخل تونل‌ها کشیده شد.

این عملیات علیه تروریست‌های داعش در منطقه عین الجحش در جنوب شهر موصل بود و بعد از دریافت داده‌های اطلاعاتی آغاز شد.

به گفته رسول، عملیات قهرمانانه منجر به قتل ۴۲ عنصر تروریستی داعش از جمله والی منطقه دجله با کنایه براء و معاونش ابو محمود شد.

او اضافه کرد: همچنین ابوسیاف مسؤول اطلاع‌رسانی منطقه دجله، معاونش سجاد و عنصر دیگری به نام الفاروق ابو سیناء کشته شدند و تعدادی سلاح و مهمات و نیز مبالغی ارز داخلی و خارجی در مقرهای این تروریست‌ها کشف و ضبط شد.

رسول اشاره کرد، عملیات با حمایت هوایی جنگنده‌های ارتش عراق و جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی انجام گرفت.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تقاضای جهانی نفت احیا می شود

ی دسامبر 13 , 2020
تقاضای جهانی برای نفت خام پس از ماه نوامبر امسال و با افزایش مصرف در آسیا و آمریکای جنوبی دوباره بهبود می‌یابد. تقاضای جهانی نفت پس از کاهش قابل توجه ماه گذشته میلادی روند بهبود را پشت سر می‌گذارد، زیرا مصرف شدید کنونی این کالای راهبردی در آسیا و آمریکای جنوبی، همراه با بهبود تقاضا در اروپا، نه‌تنها علائم جدید ضعف تقاضا در ایالات متحده آمریکا را جبران می‌کند، حتی سبب بهبود می‌شود. بررسی رفت‌وآمد کشورهایی که بیش از ۷۰ درصد مصرف جهانی نفت را تشکیل می‌دهند، نشان داد که پس از تزلزل تقاضا در ماه نوامبر - هنگامی که چند کشور اروپایی دوران تازه‌ای از قرنطینه را برای مقابله با شیوع ویروس همه‌گیری جهانی اعمال کردند - تقاضا برای بنزین و گازوئیل دوباره شتاب گرفته است. تقاضا برای نفت خام هفته گذشته به بالاترین سطح در دو ماه گذشته بازگشت و نشان داد تأثیر تازه‌ترین قرنطینه ناشی از همه‌گیری ویروس بر تقاضای جهانی نفت اکنون به پایان رسیده است. تردد در جاده‌ها هفته گذشته در مقایسه با سطح پیش از شیوع ویروس ۲۴ درصد کمتر بود، این رقم نسبت به اواسط ماه نوامبر سال جاری میلادی که بیانگر ۳۰ درصد کاهش تقاضا پ..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000