لبنان مثل تایتانیک در حال غرق شدن است!

سیاسی/ بین الملل 5fd6f13643b11_5fd6f13643b14 وزیر خارجه فرانسه بار دیگر نسبت به بحران اقتصادی و سیاسی در لبنان هشدار داد و این کشور را به "کشتی تایتانیک" توصیف کرد.

ژان ایو لودریان در مصاحبه‌ای که روزنامه لوفیگارو منتشر کرد، مدعی شد، فروپاشی سیاسی و اقتصادی لبنان شبیه لحظه غرق شدن کشتی تایتانیک است، با این فرق که موسیقی ای برای آن پخش نمی‌شود.

لودریان چند ماه قبل نیز درمورد خطر "نابودی لبنان" هشدار داده بود.

این اظهارات لودریان حدود یک هفته قبل از سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به لبنان مطرح شد.

لودریان مدعی شد: لبنان همان تایتانیک است اما بدون ارکستر. لبنانی‌ها با وجود اینکه در حال غرق شدن هستند، اما در وضعیت انکار کامل قرار دارند، حتی موسیقی ای هم وجود ندارد.

اظهارات لودریان بیانگر یک "لحن بدبینانه" قبل از سفر امانوئل ماکرون به بیروت است.

این سومین سفر ماکرون به لبنان از زمان وقوع انفجار در بندر بیروت خواهد بود.

ماکرون در سفر پیشین خود نسبت به شانه خالی کردن طرف‌های لبنانی از تعهدات خود درخصوص ابتکار عمل فرانسه هشدار داد و گفت، اگر مسئولان لبنانی به وعده‌های خود تا پایان اکتبر عمل نکنند، عواقبی وجود خواهد داشت.

ماکرون چند روز پیش در جریان یک کنفرانس بین المللی برای حمایت از لبنان ضمن انتقاد از عدم اجرای نقشه راه فرانسه گفت که وخامت اوضاع مالی به این معنی است که لبنان "با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد".

با وجود گذشت نزدیک به دو ماه از انتصاب نخست وزیر سعد حریری ، هنوز دولت جدیدی تشکیل نشده است.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

50 قلم دارو به سبد محصولات ابوریحان افزوده می شود

د دسامبر 14 , 2020
مدیرعامل شرکت ابوریحان از تکمیل حداکثری سبد محصولات این داروسازی در آینده نزدیک خبر داد. مهندس میثم نورمحمدی در این باره گفت: درحال حاضر بیش از 275 محصول دارویی انسانی و دامی در ابوریحان تولید می شود که این شرکت سازنده انحصاری برخی از این محصولات در کشور و دارای […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000