قیمت طلای جهانی کاهشی شد

5fd7066238634_5fd7066238637 قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ و انتظارات برای تصویب بسته محرک مالی در آمریکا را تحت الشعاع قرار داد، کاهش یافت.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۸۳۶ دلار و هشت سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۳۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC در این باره گفت: خوشحالی که پیرامون واکسن کووید ۱۹ وجود دارد احتمالا معرفی تدابیر تسهیل پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا و بسته کمک مالی در آینده نزدیک را تحت الشعاع قرار می دهد اما طلا می تواند در سال ۲۰۲۱ که خوش بینی به واکسن تعدیل می شود و سرمایه گذاران به رشد انتظارات تورمی منعکس می شوند، صعود کند.

تزریق واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر از روز یکشنبه در آمریکا آغاز شد و امیدها به احیای اقتصادی سریعتر را برانگیخت و صعود بازارهای سهام آسیایی را به دنبال داشت.

بر اساس گزارش رویترز، اما امیدواری به تصویب بسته کمک مالی جدید در آمریکا کاهش قیمت طلا را محدود کرد. طرح بسته ۹۰۸ میلیارد دلاری در تلاش برای به تصویب رسیدن به دو بخش تقسیم شده و روز دوشنبه معرفی می شود.

بازارها اکنون روی نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا که از روز سه شنبه آغاز می شود، متمرکز شده اند. سرمایه گذاران پیش بینی می کنند بانک مرکزی خرید اوراق بلندمدت خزانه داری را برای مهار رشد بازده افزایش می دهد که ارزش دلار را پایین می برد.

طلا که پناهگاه امن دارایی در برابر تورم و کاهش ارزش پول است، از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون تحت تاثیر کاهش نرخهای بهره و اقدامات محرک مالی بی سابقه ۲۱ درصد رشد قیمت داشته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۳ دلار و ۹۷سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، در ۱۰۱۷ دلار و ۳۴ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۳۲۸ دلار و ۷۴ سنت رسید.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چه کسانی از اعدام فرزند حجت الاسلام زم خوشحال شدند؟

د دسامبر 14 , 2020
نورنیوز نوشت: واکنش طبیعی یک پدر داغدار به مرگ فرزندش کاملا قابل درک و تاثر برانگیز است اما واقعیت این است که هیچ‌کس جز همانانی که این آش را برای این ملت و نظام و یکی از شهروندانش یعنی «روح‌الله» پختند، از مرگ فرزند رییس اسبق حوزه هنری سازمان تبلیغات […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000