حراج نقاشی مشهور «پیکاسو» به امید بازگشت به رونق قبل از کرونا

606d76dbd17f0_606d76dbd17f4 یکی از پرتره‌هایی که به دست «پیکاسو» خلق شده است به زودی با ارزش ده‌ها میلیون دلار در حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد تا رونق فروش چشمگیر آثار هنری به شرایط دوران پیش از همه‌گیری ویروس کرونا نزدیک شود.

فوربس نوشت: حراجی «کریستیز» هفته آینده یکی از تابلوهای نقاشی «پابلو پیکاسو» نقاش نامدار اسپانیایی را با ارزش تخمینی ۵۵ میلیون دلار به مزایده خواهد گذاشت تا این تابلو نقاشی به یکی از معدود آثار هنری گران‌قیمتی تبدیل شود که بازار فروش آثار هنری را در دوران رکود ناشی از همه‌گیری کرونا رونق داده‌اند.

تابلو نقاشی که در این حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد یک پرتره با عنوان «زنی در کنار پنجره» است که در ۳۰ اکتبر سال ۱۹۳۲ خلق شده است.

بیشتر بخوانید: نقاشی ناشناخته‌ای که میلیون دلاری از آب درآمد

بیشتر بخوانید: حقایقی تلخ در تابلوهایی زیبا

ماه گذاشته نیز یک اثر هنری از «بنکسی» مشهورترین هنرمند خیابانی جهان به قیمت ۲۰ میلیون دلار فروخته شد تا رکورد فروش آثار این هنرمند شکسته شود.حراجی ساتبیز نیز هفته گذشته اعلام کرد نقاشی «در مقابل مدیسی» اثر « ژان میشل باسکیا» را ماه آینده به ارزش تخیمنی ۵۰ میلیون دلار به فروش خواهد گذاشت. چند هفته پیش بود که یک نقاشی از همین هنرمند تحت عنوان «جنگجو» به قیمت چشمگیر ۴۲ میلیون دلار در «هنگ کنگ» فروخته شد تا رکورد گرانترین اثر فروخته شده از یک هنرمند غربی در بازار آسیایی شکسته شود.

با توجه به رکود فروش آثار گران‌قیمت در دوران همه‌گیری کرونا این آغاز یک تغییر در بازار هنر محسوب می‌شود.

بر اساس گزارشی که توسط «آرت‌نت» منتشر شده است فروش آثار هنری مدرن و امپرسیونیست بالای ۱۰ میلیون دلار در سال گذشته بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته اشت و آمار فروش کلی آثار هنری نیز با ۲۵ درصد کاهش همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بیانیه ۱۶۰ نماینده مجلس: سازندگان و بازیگران گاندو به راستی سلبریتی واقعی هستند

چ آوریل 7 , 2021
یک عضو هیأت رییسه مجلس بیانیه ۱۶۰ نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از مجموعه تلویزیونی گاندو را قرائت کرد. متن کامل این بیانیه که در جلسه علنی امروز مجلس توسط سید ناصر موسوی لارگانی قرائت شد به شرح زیر است: «بسم الله الرحمن الرحیم در ایام نوروز شاهد پخش […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000