از آوینی تا تارانتینو

606db73d8e6f0_606db73d8e6f2 کتاب‌ «فتح خون؛ روایت محرم» به صورت صوتی و کتاب‌های «سینما و افق‌های آینده» و «کوئنتین تارانتینو» به صورت چاپی منتشر شده‌اند.

ناشر اختصاصی آثار شهید آوینی در آستانه سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی سه اثر جدید را به صورت چاپی و صوتی روانه بازار نشر کرده است.

در معرفی ناشر از این کتاب‌ها آمده است: «فتح خون؛ روایت محرم» از آثار شهید آوینی که نسخه چاپی آن به چاپ شانزدهم رسیده بود در قالب کتاب صوتی نیز منتشر شد. فتح خون از مجموعه آثار شهید آوینی است که با صدای محمدحسین محمودیان و علی عطایی پیرکوه به صورت صوتی تولید و منتشر شده است. ساخت موسیقی و تنظیم این کتاب صوتی را امیرحسین سمیعی برعهده داشته است.

بیشتر بخوانید: پاسخ کارگردان فیلم مستند شهید آوینی به اعتراضات خانواده این شهید

بیشتر بخوانید: شبکه سه متهم به دزدی شد/ نامه اعتراضی معززی‌نیا به رییس سازمان صدا و سیما
بیشتر بخوانید: اعتراض‌های پی در پی به مستندی درباره «شهید آوینی»/حرف‌های همسر شهید آوینی
شهید آوینی کتاب «فتح خون» را احتمالاً در محرم سال ۱۳۶۶ نگاشته است. این کتاب روایت قیام حسینی است که با هجرت آن حضرت از مدینه به مکه آغاز می‌شود و فصول آن مطابق با وقایع دهه‌ اول محرم سال ۶۱ هجری قمری تنظیم شده است. کتاب یک وقایع‌نگاری صرف نیست و از شرح ظاهر وقایع راهی به باطن آن‌ها می‌گشاید.
کتاب «سینما و افق‌های آینده» به قلم حسین معززی‌نیا نوشته شده است. این کتاب علاوه بر بررسی آرا و افکار شهید سیدمرتضی آوینی در حوزه سینما که به صورت پرسش و پاسخ تنظیم شده است، دو مقاله از نویسنده را نیز در بر دارد.
حسین معززی‌نیا در بخشی از این کتاب، زندگی‌نامه شهید آوینی را نیز منتشر کرده که روایت رسمی و تأییدشده از زندگی شخصی و حرفه‌ای سید شهیدان اهل قلم است.
سومین کتاب از تازه‌های نشر واحه، کتاب «کوئنتین تارانتینو؛ همه آنچه باید بدانید» است. این کتاب ترجمه کتابی با همین نام است که توسط دیل شرمن نوشته شده و رحیم قاسمیان آن را به فارسی ترجمه کرده است.
کتاب «کوئنتین تارانتینو» سرگذشت‌نامه این کارگردان مشهور سینماست و زندگی حرفه‌ای و آثار او را معرفی و بررسی کرده است. نویسنده در این کتاب علاوه بر گزارش فرایند و وقایع زندگی تارانتینو، به حواشی پیرامون تولید هر یک از فیلم‌های سینمایی این کارگردان و تأثیر آن بر سینمای جهان نیز پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سینمای ایتالیا سانسور را پس از ۱۰۰ سال کنار گذاشت

چ آوریل 7 , 2021
سینمای ایتالیا قانون سانسور که برخی از آثار مهم سینمایی را در این کشور تحت تاثیر قرار داده بود، پس از بیش از ۱۰۰ سال کنار گذاشت. «ماریو فرانچسکینی» وزیر فرهنگ ایتالیا به طور رسمی اعلام کرد که قانون سانسور که از سال ۱۹۱۴ و در سال‌های نخستین شروع سینما […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000