رابطه ایران و آمریکا چه می‌شود؟

درحالیکه امیدها به حل سریع مساله مناقشه ایران و آمریکا کم شده، در منطقه، جنگ نیابتی ایران و عربستان شدت گرفته است.

حوثی‌های یمن با موشک ایرانی به عربستان حمله می‌کنند و تروریست‌های انتحاری وابسته به عربستان در کاظمین عملیات تروریستی انجام می‌دهند‌.

دولت روحانی امیدوار بود که بایدن بلافاصله پس از قدرت‌گیری، تحریم‌های نفتی را لغو کرده و فرمان آزادسازی پولهای بلوکه شده ایرلن را بدهد.

این اتفاقات اما رخ نداد و به‌جای آن، بایدن به نیروهای مقاومت در مرز سوریه و عراق حمله کرد.

حالا همه منتظرند تا مذاکرات پنهانی شاید قفل رابطه را بگشاید. علی ربیعی، سخنگوی دولت گفته، ایران و آمریکا می‌توانند همه زندانیان خود را نبادله کنند، اما آنچه برای حل و فصل مناقشه موجود نیاز است، بیش از اینهاست.

سنگی که ترامپ در ارتباط با ایران به چاه انداخته، حالا نه بایدن و تیم دیپلماسی او، که حتی کشورهای اروپایی هم انگار نمی‌توانند درآورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درخواست وزیر خارجه آمریکا برای آزادی فعال زن سعودی

س مارس 9 , 2021
سیاسی/ بین الملل وزیر خارجه آمریکا خواستار آزادی «سمر بدوی»، فعال زن سعودی شد که از اواسط سال ۲۰۱۸ در بازداشت به سر می‌برد. به گزارش سایت عربی ۲۱، آنتونی بلینکن در جریان سخنرانی خود در مراسم اعطای جایزه بین‌المللی "زنان شجاع" که سالانه مصادف با روز جهانی زن برگزار […]

ممکن است بپسندید

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000