چین: آمریکا مقصر تنش‌ها بر سر تایوان است

606ee2325d0fa_606ee2325d0fc دولت پکن امروز (پنجشنبه) ایالات متحده را بابت تنش‌ها بر سر تایوان سرزنش کرد.

جزیره خودگردان تایوان بارها از فعالیتهای نظامی پکن در ماه های اخیر شکایت کرده است. نیروی هوایی چین تقریبا هر روز وارد منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان میشود.

روز دوشنبه چین گفت، یک ناو گروه آمریکایی به این جزیره نزدیک شده و روز چهارشنبه یک کشتی جنگی آمریکایی در تنگه تایوان که این جزیره را از چین جدا می کند، عبور کرد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری خود گفت، کشتی های آمریکا اقدامات تحریک آمیز دارند و پیام کاملا اشتباهی به نیروهای استقلال طلب تایوان ارسال کرده و صلح و ثبات را در تنگه تایوان تهدید میکنند. آیا یک کشتی جنگی چین میتواند در یک نمایش قدرت به خلیج مکزیک برود؟

در سال ۲۰۱۵ در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در آمریکا، پنج کشتی نیروی دریایی چین به آب های بین المللی در دریای برینگ در نزدیکی آلاسکا وارد شدند و این اولین تحرک این چنینی ارتش چین بود. نیروی دریایی آمریکا غالبا در اقدامی که آن را "عادی" می نامد، از تنگه تایوان عبور میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نتایج اولیه نشست‌های کارشناسی کمیسیون مشترک برجام امروز مشخص می‌شود

پ آوریل 8 , 2021
نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی گفت که نتایج اولیه نشست‌های کارشناسی کمیسیون مشترک برجام امروز مشخص می شود. به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از احتمال مشخص شدن نتایج اولیه نشست […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000