هر جای دیگری بود کی‌روش را اخراج می‌کردند

هر جای دیگری بود کی‌روش را اخراج می‌کردند

ایران ورزشی نوشت: مهاجرانی: طوری شده که حالا بازیکن می گوید سرمربی بماند

حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی ایران از ناکامی تیم ملی کشورمان در مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی 2022 بسیار ناراحت است و معتقد است بازی با امریکا سال‌ها از ذهن فوتبال دوستان پاک نخواهد شد. او همچنین اعتقاد دارد صحبت در این رابطه هم فایده‌ای ندارد و در این خصوص هم استدلال خاص خودشان را دارند.
چرا در حالی که می‌توانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم در این امر ناکام ماندیم و باز هم حسرت صعود به دل فوتبال دوستان ماند؟
واقعاً قصد مصاحبه نداشتم از بس که ناراحت بودم. چه بسا هر چه که صحبت کنید اتفاقی هم رخ نمی‌دهد از این‌رو فکر می‌کنم آقایانی که می‌خواهند تصمیم خودشان را بگیرند این کار را انجام می‌دهند و حرف من و شما هم هیچ تأثیری ندارد و دردی را دوا نمی‌کند. حوادث فوتبال پیش‌بینی نشده است، ما نتوانستیم از فرصت‌های به دست آمده نهایت استفاده را ببریم و این کار را نکردیم و مقابل امریکا که بازی سرنوشت‌ساز ما برای صعود بود ناکام ماندیم به همین دلیل بازی ما مقابل امریکا هیچ زمانی از یادها نمی‌رود. چه بسا هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای هم برای این نحوه بازی و باخت‌مان نداریم در حالی که دیدارمان مقابل امریکا برای همه اعم از بازیکنان و کادر فنی ارزش فوق‌العاده‌ای داشت اما متأسفانه کسانی برای فوتبال ما تصمیم می‌گیرند که با علم فوتبال آشنا نیستند و مدیریت هم نداریم و همه چیز در رفیق و رفیق‌بازی خلاصه می‌شود تا در نهایت در جام جهانی شکست بخوریم و از صعود باز بمانیم. یکسری هم فقط به پول فکر می‌کنند از همین رو بعداً شما می‌بینید چه کسانی در لیست پاداش قرار داشتند و چه سمت‌هایی به آنها داده شده بود.
مشکل را در نحوه انتخاب کی‌روش می‌بینید یا در جای دیگری باید مشکل را جست‌وجو کرد؟
باید به عقب برگردیم از برکناری مربی قبلی و حمایت یک یا دو بازیکن، بازیکنانی که حد و حدود خود را نمی‌شناسند و فساد و باندبازی و آمدن آقای تاج و نبی و در نهایت انتخاب کی‌روش.
در رابطه با سنگین‌ترین شکست تاریخ فوتبال ملی ایران که مقابل انگلیس رقم خورد چه صحبتی دارید؟
مقابل انگلستان به گونه‌ای ظاهر شدیم که انگار یک بازی تمرینی بود و فکر می‌کنم هر جا غیر از ایران بود بعد از آن شکست سنگین حتماً سرمربی اخراج می‌شد اما لعنت به این فوتبال بی‌حساب که اینچنین مسائلی را شاهد هستیم. اصلاً در کشور خودمان مربی نداریم که باید حتماً و تحت هر شرایطی کی‌روش را انتخاب کنند؟! ده دقیقه پایانی بازی‌مان مقابل ولز را در نظر بگیرید خیلی از مسائل دست‌تان می‌آید؛ نمی‌دانم چه زمانی می‌خواهیم درس بگیریم. در دقایق پایانی بازی مقابل امریکا فوتبالی ارائه دادیم که نشان داد حتماً با شجاعت بیشتر قادر به کسب امتیاز بودیم.
روش بازی که کی‌روش انتخاب کرد را همه دیدند و شاهد آن بودند که چطور بازیکن ما وزن حرکتی نداشت از سوی دیگر هر بار حمله کردیم شانس داشتیم چه بسا که در 10 دقیقه پایانی بازی‌مان شانس‌هایی را ایجاد کردیم اما روش مربی ما این بود که اول گل نخوریم و با ارائه یک فوتبال اقتصادی پرتغالی که روش‌ کی‌روش است تک‌امتیاز را بگیریم. کی‌روش نتوانست تیم را آماده مسابقه کند و آرایش و انتخاب غلط بود که موجب شد از صعود باز بمانیم. بعد از ناکامی‌مان هم هیچ‌کس از کی‌روش توضیح نخواست.
بعد از این اتفاقات باید چه تصمیمی بگیریم؟
سه نفر بودند که در مورد همه چیز فوتبال ما تصمیم می‌گرفتند؛ آقای تاج، نبی و وزیر ورزش که حالا یک نفر دیگر به این جمع اضافه شده و فوتبالیست می‌آید و مصاحبه کرده و از کی‌روش حمایت می‌کند که او باید بماند و از حضور پرقدرت تیم با کی‌روش در جام ملت‌ها صحبت می‌کند که من واقعاً نمی‌دانم باید در این مورد چه بگویم و چه صحبت دیگری را انجام دهم.

بیشتر بخوانید:

257 251

دیدگاهتان را بنویسید