شرق نوشت: دبیرکل حزب ندا در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه درباره نیلوفر حامدی و ‌الهه محمدی خواستار آزادی این دو روزنامه‌نگار شد. در این نامه آمده است: «به نام خدا حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی اژه‌ای رییس محترم عدلیه با سلام و احترام؛ استحضار دارید پس از عفو گسترده و راهگشای بهمن‌ماه […]

نامه درخواست «آزادی نیلوفر حامدی و ‌الهه محمدی» به اژه‌ای

شرق نوشت: دبیرکل حزب ندا در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه درباره نیلوفر حامدی و ‌الهه محمدی خواستار آزادی این دو روزنامه‌نگار شد.

در این نامه آمده است: «به نام خدا

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی اژه‌ای

رییس محترم عدلیه

با سلام و احترام؛

استحضار دارید پس از عفو گسترده و راهگشای بهمن‌ماه جاری، همچنان دو تن از روزنامه نگارانِ بازداشتیِ حوادث تلخ اخیر شش ماه است که در زندان روزگار می‌گذرانند. در طول چند هفته گذشته نیز اخبارِ امیدوارکننده ای از آزادی آنان شنیدیم که متاسفانه محقق نشد.

بنابر گفته مقامات قضایی، مراحل بازپرسی و تحقیقات مدت‌هاست به پایان رسیده، اظهاراتِ مکرر مدیران مسوول دو روزنامه شرق و هم میهن که این دو خبرنگار در آن مشغول به کار بوده اند، نیز را حتما شنیده اید. با شناختی که از این دو روزنامه نگار دارم و از منش و مشی کاری آنان مطلعم عرض می‌کنم در کارِ حرفه‌ای خود جز به منافع ملی نیندیشیده اند و پس از این نیز جز این نخواهد بود.

جناب آقای اژه‌ای! در آخرین روزهای سال پر نشیب و کم فرازِ ۱۴۰۱، و در آغازِ ورود به سالی که چشم امید به بهبود وضعیت و اصلاح امور داریم، از جنابعالی که در طول تصدی ریاست قوه قضائیه، آرامش و تدبیر و همدلی بر این حوزه حاکم کرده اید درخواست می‌کنم بعنوانِ عیدیِ بخشِ کثیری از جامعه رسانه‌ای کشور دستور به آزادی خانم ها نیلوفر حامدی و الهه محمدی فرمائید. خدای بزرگ، خدای بندگانِ زندانی و خانواده‌های نگران آنان هم هست، یقیین داریم خدای رافت و مهربانی به خوشیِ دل‌های آنان، به زندگی و کارتان برکت و خیر عطا می کند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰