فارس نوشت: فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره اهداف ساخت و ایجاد این پایگاه گفت: با بهره‌برداری از این پایگاه ناوگان بالگردی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور برای مأموریت‌های بزرگ امنیتی ـ دفاعی، امداد و نجات، پشتیبانی، مردم‌یاری و خدمات رسانی تقویت و تجهیز شد. با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران […]

«پایگاه بالگردی» نیروی زمینی سپاه در زاهدان افتتاح شد

فارس نوشت: فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره اهداف ساخت و ایجاد این پایگاه گفت: با بهره‌برداری از این پایگاه ناوگان بالگردی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور برای مأموریت‌های بزرگ امنیتی ـ دفاعی، امداد و نجات، پشتیبانی، مردم‌یاری و خدمات رسانی تقویت و تجهیز شد.

  • با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایگاه هوایی و بالگردی جنوب شرق کشور و هلی‌گاه هواپیماهای بدون سرنشین هوانیروز سپاه با نام شهید علی عربی در زاهدان به بهره‌برداری رسید.
  • این پایگاه با قابلیت فرود و برخاست انواع بالگردهای هجومی و رزمی، پشتیبانی- امدادی و هواپیماهای بدون سرنشین با استفاده از جدیدترین شیوه‌نامه‌های فنی – مهندسی و منطبق بر استانداردهای هوانوردی، توسط مهندسی رزمی سپاه و متخصصان داخلی ساخته شده است.
  • سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه درباره اهداف ساخت و ایجاد این پایگاه گفت: با بهره‌برداری از این پایگاه ناوگان بالگردی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور برای مأموریت‌های بزرگ امنیتی ـ دفاعی، امداد و نجات، پشتیبانی، مردم‌یاری و خدمات رسانی تقویت و تجهیز شد.
  • وی افزود: در این پایگاه علاوه بر ایجاد ظرفیت نگهداری و نشست و برخاست همزمان ده‌ها بالگرد، همه ظرفیت‌های لازم برای سوختگیری، آشیانه، تعمیرات و نگهداری ایجاد شده است.

بنابراین گزارش، پایگاه مذکور ضمن پیوستن به ناوگان کشوری هوانیروز سپاه، میزبان انواع بالگردها در کلاس‌های مختلف از جمله، ۲۰۵، ۲۰۶، ۲۱۴، mi-۱۷،۲۰۹، هواپیماهای بدون سرنشین و… خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰