سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان مداخله‌جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا توییتی منتشر کرد. به گزارش خبرآنلاین، ناصر کنعانی در توییتی نوشت: ‏رژیم حامی کودتاها علیه دولتهای مردمی که همواره از نظام‌های غیردموکراتیک و دولتهای غیرمنتخب از جمله رژیم سابق ایران حمایت و آزادی و حقوق اساسی ملتها را قربانی منافع نامشروع خود […]

پاسخ ایران به اظهارات مداخله‌جویانه بلینکن

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان مداخله‌جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا توییتی منتشر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، ناصر کنعانی در توییتی نوشت: ‏رژیم حامی کودتاها علیه دولتهای مردمی که همواره از نظام‌های غیردموکراتیک و دولتهای غیرمنتخب از جمله رژیم سابق ایران حمایت و آزادی و حقوق اساسی ملتها را قربانی منافع نامشروع خود کرده است، بهتر است بجای قضاوت درباره آزادی بیان و حقوق اساسی دیگر ملتها، نسبت به تعهدات بین‌المللی خود و نقض سیستماتیک حقوق بشر در داخل ‎آمریکا خاصه اقلیتها و رنگین پوستها احساس مسئولیت کند و با رعایت اصول منشور ملل متحد از مداخله در امور داخلی کشورها خودداری نماید.

به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سخنرانی در فریدم هاوس(بنیاد خانه آزادی) با دفاع از اعتراضات چند ماه پیش در ایران مدعی شد که زمانی که ایران سعی کرد دسترسی به اینترنت را برای اکثر ۸۰ میلیون شهروند خود محدود کند، ما مجوز عمومی ای را صادر کردیم که به شرکت های فناوری امکان می دهد خدمات دیجیتال، سخت افزار و نرم افزار بیشتری را به مردم ایران ارائه دهند؛ از دسترسی به خدمات رایانش ابری تا ابزارهای بهتر. برای افزایش امنیت و حریم خصوصی آنلاین خود؛ به عبارت دیگر، بتوانیم با یکدیگر در ارتباط باقی بمانیم و با بقیه جهان در ارتباط باشیم.

وی در ادامه ادعایش افزود: این ابزارها برای کمک به ایرانیان نه تنها در گزارش تخلفات رژیم، بلکه برای گفتن داستان‌های خود و استفاده از حق بیان آزاد ضروری بوده است. ما به گسترش تلاش‌های مشابه در سراسر جهان در هر کجا که لازم باشد متعهد هستیم".

۳۱۱۳۱۱