ورزش سه نوشت: تیم ملی فوتبال ایران فردا با هم‌گروهان خود در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ آشنا خواهد شد. قرعه‌کشی مرحله نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر فردا ساعت ۱۴:۳۰ در کشور قطر و شهر دوحه با حضور امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی کشورمان صورت خواهد گرفت تا یوزهای ایرانی حریفان خود را […]

پیش‌بینی قرعه مرگ جام ملت‌های آسیا برای ایران!

ورزش سه نوشت: تیم ملی فوتبال ایران فردا با هم‌گروهان خود در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ آشنا خواهد شد.

قرعه‌کشی مرحله نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر فردا ساعت ۱۴:۳۰ در کشور قطر و شهر دوحه با حضور امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی کشورمان صورت خواهد گرفت تا یوزهای ایرانی حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. از همین رو به بررسی سخت‌ترین و راحت‌ترین قرعه ایران در این رقابت‌ها خواهیم پرداخت.

تیم ملی ایران در سید یک این رقابت‌ها با قطر، عربستان، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا قرار دارد و بدین ترتیب با هیچ یک از این تیم‌ها در دور گروهی قرار نخواهد گرفت. سایر تیم‌های حاضر در گلدان‌های قرعه کشی این رقابت‌ها به شرح زیر است :
سید ۲: عراق – امارات‌ متحده عربی – عمان – ازبکستان – چین – اردن
سید ۳: بحرین – سوریه – فلسطین – ویتنام – قرقیزستان – لبنان
سید ۴: هند – تاجیکستان – تایلند – مالزی – هنگ‌کنگ – اندونزی
* سخت‌ترین قرعه ممکن

اگر بخواهیم سخت‌ترین قرعه را برای تیم ملی در سید دو انتخاب کنیم می‌توان به عراق، امارات و ازبکستان اشاره کرد. عراق و ازبکستان که در دور مقدماتی متحمل باختی نشدند به ترتیب در رنک ۶۷ و ۷۴ فیفا قرار دارند. امارات نیز در رتبه ۷۲ این جدول قرار دارد. شاید با توجه به تقابل‌های ایران با عراق بتوان آنها را سخت‌ترین قرعه در سید دو برای تیم ملی دانست.

در سید سه نیز بدون شک بحرین می‌تواند سخت‌ترین قرعه تیم ملی در این قرعه کشی باشد. بحرین هم اکنون با قرار گرفتن در رتبه ۸۵ فیفا بهترین تیم از نظر رده‌بندی در سید سه است. همچنین تقابل‌های ما با بحرین نشان می‌دهد برابر آنها کار راحتی نخواهیم داشت و این تیم می‌تواند سخت‌ترین قرعه شاگردان قلعه نویی در سید سه این رقابت‌ها باشد.

در سید ۴ نیز سخت‌ترین قرعه را می‌توان هند و تاجیکستان دانست. این دو کشور در سال‌های اخیر سرمایه گذاری خوب و گسترده‌ای را در فوتبال داشته‌اند و نتایج قابل قبولی در رقابت‌های باشگاهی و ملی در آسیا گرفته‌اند. با توجه به قرار گرفتن هند در رده ۱۰۱ رنکینگ فیفا شاید بتوان هندی‌ها را سخت‌ترین قرعه در این سید دانست. به این ترتیب سخت‌ترین قرعه برای تیم ملی کشورمان در ایران رقابت‌ها را می‌توان هم‌گروهی با عراق، بحرین و هند دانست. از طرفی اگر چنین قرعه‌ای رخ دهد با توجه به حضور کشورمان در رتبه ۲۴ فیفا و دوم آسیا این گروه را می‌توان گروه مرگ این دوره از رقابت‌ها هم نامگذاری کرد.
* آسان‌ترین قرعه ممکن

ضعیف‌ترین تیم‌ها در سید ۲ این رقابت‌ها را می‌توان اردن و چین قلم داد کرد. با توجه به اینکه اردن در رتبه ۸۴ فیفا و پایین‌تر از چین قرار دارد به نظر می‌رسد اردن به مراتب قرعه راحت‌تری نسبت به چینی‌ها برای تیم ملی کشورمان باشد.

در سید ۳ نیز، لبنان و قرقیزستان را می‌توان نسبت به سایر تیم‌های این سید رقیبان راحت‌تری دانست. لبنان که هم اکنون در رتبه ۹۹ فیفا قرار دارد می‌تواند آسان‌ترین حریف ایران در سید ۳ این قرعه کشی باشد.

اندونزی، هنگ کنگ و مالزی که در سید ۴ قرار دارند را می‌توان حریفان راحت و دست به نقدی برای تیم ملی کشورمان در این رقابت‌ها دانست. اندونزی هم اکنون در رده‌بندی فیفا در جایگاه صد و چهل و نهم قرار دارد و ضعیف‌ترین تیم حاضر در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا محسوب می‌شود. بنابراین این تیم را می‌توان قرعه محبوب تیم ملی کشورمان در سید آخر این رقابت‌ها دانست. به این ترتیب آسان‌ترین قرعه در این رقابت‌ها برای ایران می‌تواند هم‌گروهی با اردن، لبنان و اندونزی باشد. با این قرعه می‌توان پیش بینی کرد که شاگردان قلعه نویی صعود مقتدرانه‌ای به دوری بعدی رقابت‌ها داشته باشند.
* جذاب‌ترین قرعه ممکن
با توجه به حضور برانکو ایووانکویچ بر روی نیمکت تیم ملی عمان که سابقه حضور بر روی نیمکت تیم ملی کشورمان در جام ملت‌های ۲۰۰۴ و جام جهانی ۲۰۰۶ دارد و همچنین محبوبیت این مربی کروات در بین هواداران پرسپولیس به خاطر حضور درخشان در این تیم و همچنین حضور بازیکنانی همچون علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده، وحید امیری، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، رامین رضاییان و مهدی طارمی که سابق کار زیر نظر این مربی را دارند.، قرعه عمان که در سید ۲ حضور دارد، می‌تواند قرعه‌ای جذاب برای تیم ملی ایران باشد.