سازمان خصوصی‌سازی قصد دارد در بدنه مدیریتی استقلال و پرسپولیس تغییراتی ایجاد کند. سپهر ستاری: پس از اتفاقات جنجالی در بخش مدیریتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی وعده تغییرات مهم در این دو باشگاه را داد. او مدعی شد قصد دارد سه عضو با توانایی‌های مالی، حقوقی و اقتصادی را […]

اشتباه بزرگ درباره استقلال و پرسپولیس در آستانه بازی سرنوشت‌ساز

سازمان خصوصی‌سازی قصد دارد در بدنه مدیریتی استقلال و پرسپولیس تغییراتی ایجاد کند.

سپهر ستاری: پس از اتفاقات جنجالی در بخش مدیریتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی وعده تغییرات مهم در این دو باشگاه را داد. او مدعی شد قصد دارد سه عضو با توانایی‌های مالی، حقوقی و اقتصادی را به هیات مدیره سرخابی‌های پایتخت اضافه کند تا جلوی مشکلات گذشته گرفته شود.

او چندی پیش در گفتگو با خبرآنلاین در این خصوص گفت: باشگاه وقتی می‌خواهد فصل جدیدی از سهامدار و هوادار و مقوله بورسی شدن را تجربه کند حتما نیاز به عضو مالی و اقتصادی دارد. پرونده‌های حقوقی هم نیاز به عضو حقوقی دارند. حالا طبیعتا چون حوزه ورزش است خب نماینده ورزشی هم باید حضور داشته باشد ولی قطعا اکثریت هیات مدیره باید با کسانی باشد که بتوانند باشگاه را به لحاظ اقتصادی و مسائلی مثل دخل و خرج باشگاه، چشم‌انداز سرمایه‌گذاری، چشم‌انداز بودجه سالانه درست مدیریت کنند. یک اشتباهی که وجود دارد این است که تصور می‌شود از یک طرف باید با یک نگاه پوپولیستی و هر چیزی که هوادار می‌پسندد برای آینده تعهد بدهیم و یک بازیکن یا کادری را بیاوریم و وقتی به کمبود منابع یا حذف از آسیا و سقوط و بسته شدن پنجره و … می‌رسیم، بگوییم خب دیگر اتفاق افتاده است.

اشتباه بزرگ درباره استقلال و پرسپولیس در آستانه بازی سرنوشت‌ساز

با این حال در شرایطی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مقطع حساسی هستند، پیش‌بینی می‌شد خانه‌تکانی مدیریتی پس از پایان لیگ و جام حذفی انجام شود ولی حسین قربان‌زاده بعد از ظهر امروز خبر عجیبی داد. او اعلام کرد روز ۳۰ اردیبهشت قصد دارد در مجمع استقلال و پرسپولیس اعضای جدید هیات مدیره این تیم‌ها را معرفی کند و آن‌ها به صورت رسمی کارشان را آغاز خواهند کرد. رئیس سازمان خصوصی‌سازی در شرایطی چنین تصمیمی گرفته که استقلال و پرسپولیس به ترتیب روزهای سوم و چهارم خرداد دو بازی تعیین‌کننده و حیاتی در نیمه‌نهایی جام حذفی خواهند داشت و انجام تغییرات مدیریتی تنها سه روز قبل اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد. به خصوص که استقلال پس از حاشیه‌های فراوان شانس زیادی هم برای قهرمانی در لیگ ندارد و تمام امیدش به کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی است تا اینگونه سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.

تصمیم قربان‌زاده واکنش فوری محسن معتمدکیا، مدیرکل اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان را به دنبال داشت و با انتشار توئیتی مدعی شد قرار نیست تا پایان فصل تغییری در بدنه مدیریتی سرخابی‌های پایتخت انجام شود و مجمع آن‌ها پس از بازی‌های لیگ و جام حذفی خواهد بود. واکنشی که تا حدودی نشان داد وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی هم اختلافاتی باهم دارند. البته وزیر ورزش و معاون ورزش قهرمانی تا این لحظه در این خصوص صحبتی نکرده‌اند ولی با توجه به توئیت محسن معتمدکیا بعید است مجمع در تاریخ اعلام‌شده از سوی قربان‌زاده برگزار شود.

تیم فوتبال استقلال , وزارت ورزش و جوانان , تیم فوتبال پرسپولیس ,

استقلال و پرسپولیس در صورت صعود باید در یکی از روزهای دهم یا یازدهم در فینال به میدان بروند و این یعنی تغییرات مدیریتی پس از آن انجام خواهد شد. مگر اینکه هر دو تیم در نیمه‌نهایی شکست بخورند که در آن صورت ممکن است مجمع زودتر برگزار شود. با این وجود تصمیم قربان‌زاده برای برگزاری مجمع عمومی چند روز قبل از بازی سرنوشت‌ساز این دو تیم نشان می‌دهد سازمان خصوصی‌سازی علی‌رغم تمام نگرانی‌هایی که درباره وضعیت مدیریتی سرخابی‌ها دارد، شرایط مسابقات آن‌ها را خیلی در نظر نگرفته است. تغییرات مدیریتی در حساس‌ترین مقطع فصل می‌تواند ضربه جبران‌ناپذیری به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بزند و قطعا واکنش تند هواداران این دو باشگاه را نیز به دنبال خواهد داشت. وزارت ورزش هم به همین خاطر مخالف تاریخ اعلام شده است و اعتقاد دارد اکنون زمان مناسبی برای تغییرات نیست. مشابه این اتفاق قبلا هم برای استقلال و پرسپولیس رخ داده و این دو باشگاه خاطره خوشی از تغییرات مدیریتی در مقاطع حساس خود ندارند.

بیشتر بخوانید:

۲۵۸ ۲۵۸