ایران ورزشی نوشت: پرسپولیس در صورت پیروزی در دو هفته پایانی قهرمان لیگ برتر خواهد شد. در حالتی استثنایی و البته بسیار ضعیف احتمال قهرمانی پرسپولیس در همین هفته و در ورزشگاه آزادی تهران وجود دارد. پرسپولیس که تا سه هفته قبل از حریفانش عقب بود حالا در صدر جدول دست بالا را دارد و […]

این آمار حکم به قهرمانی پرسپولیس می‌دهد!

ایران ورزشی نوشت: پرسپولیس در صورت پیروزی در دو هفته پایانی قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

در حالتی استثنایی و البته بسیار ضعیف احتمال قهرمانی پرسپولیس در همین هفته و در ورزشگاه آزادی تهران وجود دارد. پرسپولیس که تا سه هفته قبل از حریفانش عقب بود حالا در صدر جدول دست بالا را دارد و سرنوشت قهرمانی‌اش را خودش رقم می‌زند. آنها می‌دانند که در صورت پیروزی در دو مسابقه بعدی مقابل گل‌گهر و نساجی قهرمان خواهند شد بدون اینکه اهمیتی داشته باشد رقبا چه می‌کنند و چند گل به حریفان خود می‌زنند.
حالا اما رقیب مستقیم پرسپولیس در راه قهرمانی سپاهانی است که چند بار دیگر هم با این تیم کورس مستقیم داشته است. در ۵ فصل پیاپی از لیگ شانزدهم تا لیگ بیستم که پرسپولیس قهرمان شد در لیگ هجدهم و بیستم سپاهان تا هفته آخر موی دماغ بود و کم نیاورد. در قهرمانی لیگ هفتم هم پرسپولیس در بازی آخر فصل سپاهان را برد و قهرمان شد وگرنه حتی با نتیجه تساوی جام به رقیب اصفهانی می‌رسید.
پرسپولیس در لیگ سیزدهم هم مثل سپاهان در کورس قهرمانی بود اما قهرمان نشد، هرچند با یک امتیاز بیشتر بعد از فولاد نایب قهرمان شد و سپاهان در رتبه چهارم قرار گرفت.
جالب اینکه در تمام فصولی که سپاهان قهرمان لیگ برتر شده پرسپولیس هیچ‌گاه در کورس قهرمانی نبوده و شرایط خوبی نداشته است. سپاهان چهار بار در لیگ برتر قهرمان شده. در فصول دوم و دهم لیگ حرفه‌ای پرسپولیس با عنوان چهارمی فصل را به پایان رساند در حالی که رقیب اصفهانی جام را بالای سر برد اما هر دو بار اختلاف دو تیم ۸ امتیاز بود.
سپاهان در لیگ نهم در حالی به قهرمانی رسید که پرسپولیس به رتبه پنجمی دست یافت. در فصل چهاردهم هم پرسپولیس نهم شد و سپاهان قهرمان. در لیگ یازدهم که اختلاف دو تیم در جدول بیشتر بود سپاهان در حالی به قهرمانی رسید که پرسپولیس یازدهم شد.
از سوی دیگر پرسپولیس در لیگ اول حرفه‌ای هم در حالی به عنوان قهرمانی رسید که سپاهان روی پله نهم ایستاد و بدین ترتیب در لیگ‌های بیستم، هجدهم، سیزدهم و هفتم دو تیم با هم در کورس قهرمانی بوده‌اند که پرسپولیس سه بار قهرمان شده و در فصل دیگر هم فولاد به عنوان قهرمانی دست یافته است.
امسال و در لیگ بیست و دوم دوباره هر دو تیم در کورس قهرمانی هستند و پرسپولیس در صورت پیروزی مقابل گل‌گهر و نساجی قطعاً با ۶۶ امتیاز قهرمان خواهد شد اما در حالتی استثنایی اگر پرسپولیس امروز برنده شود و سپاهان در اصفهان مقابل پیکان بازنده باشد پرسپولیس مقابل هوادارانش یک هفته مانده به پایان فصل جشن قهرمانی خواهد گرفت. پیکان در نیم فصل نخست سپاهان را شکست داده و یکی از سه باخت زردها را به تیم مورایس تحمیل کرده اما حالا با گروهی از بازیکن محروم و مصدوم شانس بالایی برای پیروزی ندارد و به احتمال فراوان در صورت پیروزی پرسپولیس مقابل گل‌گهر تعیین قهرمان مثل لیگ‌های هفتم، هجدهم و بیستم که این دو تیم یک طرف ماجرای قهرمانی بودند به هفته آخر خواهد کشید.

۲۵۸ ۲۵۸