ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ در ارتفاعات طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: در این شرایط جوی کوهنوردان تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند و در شرایط نامساعد جوی کاهش ارتفاع […]

پیش‌بینی رگبار و رعد و برق در ارتفاعات/ توصیه مهم به کوهنوردان

ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ در ارتفاعات طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: در این شرایط جوی کوهنوردان تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند و در شرایط نامساعد جوی کاهش ارتفاع و پناه‌گیری در منطقه امن توصیه می‌شود.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کوهستان‌های کشور در روزهای پایانی هفته اظهار کرد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه ( ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت) ناپایداری‌هایی به‌صورت رگبار و رعدوبرق و وزش تندباد موقتی در ارتفاعات شمال‌ غرب، شمال شرق، البرز مرکزی و شرقی به‌ویژه دامنه‌های شمالی و ارتفاعات تالش پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور، جوی پایدار حاکم است و می توان گفت وزش باد گاهی شدید مهمترین پدیده جوی است.

وی افزود: طی دو روز پایانی هفته، برای ارتفاعات تهران نیز آسمان صاف تا نیمه‌ابری، گاهی وزش باد به‌ویژه عصر جمعه باد شدید و برای ساعات عصر افزایش ابر و طی جمعه عصر رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با ارائه توصیه‌هایی گفت: برای مناطق شامل بارش، وقوع رعدوبرق و تگرگ مورد انتظار است. به تغییر شرایط باد و رشد ابر نیز توجه و تمهیدات لازم اندیشیده شود. در این شرایط جوی کاهش ارتفاع و پناه گرفتن در مناطق امن توصیه می‌شود.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط ریزشی در بسیاری از مناطق کوهستانی احتمال ریزش و سقوط سنگ وجود دارد بنابراین از تردد در شیب‌ها و مسیرهای مستعد ریزش اجتناب شود.

بیشتر بخوانید:

رگبار و رعد و برق در تهران تا کی ادامه دارد؟

۳۵۲۳۶