خبرورزشی نوشت: فیفا مطالبات مارک ویلموتس را از محل مطالبات فدراسیون فوتبال ایران پرداخت کرد. پرداخت مطالبات مارک ویلموتس از محل درآمدهای فدراسیون فوتبال در فیفا از سوی علی تارقلی‌زاده هم تایید شد. مسئول کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال در این باره گفت: «تعهدات مربوط به پرداخت به مارک ویلموتس انجام شده است. بر این […]

فیفا به خاطر فدراسیون فوتبال ایران قانون را زیر پا گذاشت!

خبرورزشی نوشت: فیفا مطالبات مارک ویلموتس را از محل مطالبات فدراسیون فوتبال ایران پرداخت کرد.

پرداخت مطالبات مارک ویلموتس از محل درآمدهای فدراسیون فوتبال در فیفا از سوی علی تارقلی‌زاده هم تایید شد. مسئول کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال در این باره گفت: «تعهدات مربوط به پرداخت به مارک ویلموتس انجام شده است. بر این اساس، هم فیفا و هم فدراسیون فوتبال ایران هم این را فرایند را پذیرفته‌اند.»

این اتفاق در حالی صورت گرفت که فیفا پیش‌تر خطاب به فدراسیون‌های ملی اخطار داده بود، برای پرداخت مطالبات و بازیکنان خارجی روی درآمدهای خود نزد فیفا حساب باز نکنند و فیفا این درآمدها را به حساب بازیکنان و مربیان نخواهد ریخت اما در خصوص پرونده مارک ویلموتس قانون را شکست و طلب این مربی را از محل درآمدهای فدراسیون فوتبال ایران پرداخت کرد.

از آنجایی که فیفا به دلیل تحریم خزانه‌داری آمریکا قادر به انتقال پول به حساب فدراسیون فوتبال ایران نیست، حاضر شد با نامه فدراسیون فوتبال ایران بخشی از این پول را به حساب مارک ویلموتس واریز کند. انتقال پول از سوی فیفا به حساب مربی بلژیکی جزء تحریم‌ها محسوب نخواهد شد، چون در این انتقال پای فدراسیون فوتبال ایران در میان نیست.

۲۵۸ ۲۵۸