حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با یادآوری روابط ریشه دار فرهنگی و تاریخی میان دو کشور، از واقع بینانه شدن رویکرد فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران بعنوان گامی مثبت یاد کرد. به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه در موضوع استقلال […]

تشکر فرانسه از اقدام انسان‌دوستانه ایران/امیرعبداللهیان: سپاه خط قرمز ماست

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی با یادآوری روابط ریشه دار فرهنگی و تاریخی میان دو کشور، از واقع بینانه شدن رویکرد فرانسه در قبال جمهوری اسلامی ایران بعنوان گامی مثبت یاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه در موضوع استقلال راهبردی این کشور، تلاش عملی برای تحقق این راهبرد را گام موثری در جهان در حال تحول کنونی دانست.

امیرعبداللهیان ضمن محکوم کردن جنایات جنگی رژیم صهیونسیتی در غزه اظهار داشت: در سفرم به لبنان دریافتم که مقاومت فلسطین برای دفاع از حقوق ملت فلسطین مصمم و آماده بوده و قطعا تحولات فلسطین به نفع حاکمان جنگ طلب رژیم صهیونیستی نیست.

وزیر امور خارجه کشورمان در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه پاسداران نقش بی بدیلی در پاسداری از امنیت ملی و مقابله با تروریسم تکفیری در منطقه دارد. سپاه پاسداران بعنوان حافظ امنیت کشور خط قرمز ماست.

کاترین کلونا،‌ وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: ما دیدار و گفتگوی سازنده ای اخیرا در پکن داشتیم.

وزیر امور خارجه فرانسه ضمن ابراز خرسندی از مورد توجه قرارگرفتن سیاست استقلال راهبردی مدنظر فرانسه، اظهار داشت: گفتگوی سازنده بهترین مسیر برای کمک به رفع مشکلات است و در این راستا فرانسه از تداوم گفتگوهای سازنده و عمیق میان دو کشور استقبال می کند.

کلونا در خصوص تحولات فلسطین خاطرنشان ساخت: تحولات غزه باعث نگرانی جدی فرانسه است. بر این اساس تسریع در کاهش تنش و توقف درگیری نظامی را دنبال می کنیم.

در این تماس تلفنی کاترین کولونا از اقدام انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آزادی دو تبعه فرانسوی تشکر کرد و آن را گامی موثر و اعتمادساز خواند.

طرفین در این تماس همکاری ایران و آژانس را مورد توجه قرار دادند.

۳۱۱۳۱۱