باشگاه خبرنگاران نوشت: فرماندار شهرستان سربیشه از انجام اقدامات درمانی متعدد برای درمان ۱۱ بیمار مبتلا به امراض پوستی در این شهرستان خبر داد. لکزایی فرماندار سربیشه گفت: ۱۱ بیمار پوستی در نوار مرزی این شهرستان تاکنون شناسایی شده‌اند و اقدامات درمانی متعدد برای آنان انجام شده است. او افزود: از این تعداد یک نفر […]

کشف بیماری پوستی نادر در سربیشه؛ «یک پزشک آمریکایی بیماران را ویزیت کرده است»

باشگاه خبرنگاران نوشت: فرماندار شهرستان سربیشه از انجام اقدامات درمانی متعدد برای درمان ۱۱ بیمار مبتلا به امراض پوستی در این شهرستان خبر داد.

لکزایی فرماندار سربیشه گفت: ۱۱ بیمار پوستی در نوار مرزی این شهرستان تاکنون شناسایی شده‌اند و اقدامات درمانی متعدد برای آنان انجام شده است.

او افزود: از این تعداد یک نفر در روستای کلاته بلوچ، ۲ نفر در روستای سولابست و هشت نفر در روستای لجنگ شناسایی شده‌اند.

لکزایی با بیان اینکه این بیماری از سال ۱۳۹۳ در منطقه شناسایی شده است اظهار کرد: بارها تیم‌های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و حتی از تهران برای رسیدگی به بیماران یاد شده به منطقه مراجعه کرده‌اند.

فرماندار سربیشه گفت: همچنین یک مرتبه از محل اعتبارات شبکه بهداشت و درمان شهرستان این ۱۱ بیمار برای ادامه روند درمانشان به تهران اعزام شده اند.

او تصریح کرد: این بیماری ریشه ژنتیکی دارد که در فصل گرما و تابستان شدت علائم آن نسبت به فصل زمستان بیشتر می‌شود؛ همچنین تاکنون عینک آفتابی، کلاه و کرم مخصوص برای این افراد ارسال شده و مباحث آموزشی و درمانی به بیماران و خانواده‌های آنان ارائه شده است.

لکزایی گفت: از سال ۱۳۹۳ که بیماری در روستاهای نوار مرزی شهرستان سربیشه شناسایی شد تاکنون مورد جدیدی اضافه نشده است.

فرماندار سربیشه تصریح کرد: تاکنون همه متخصصان علت این بیماری را مسائل ژنتیکی تشخیص داده‌اند؛ البته به گفته برخی متخصصان شاید مسئله آب آلوده در برخی بیماران تشدیدکننده علائم باشد.

او گفت: همچنین در یک سال و نیم گذشته یک پزشک متخصص از آمریکا به بیرجند آمده و این بیماران را ویزیت کرده است.

لکزایی عنوان کرد: مسئله درمان و آموزش بیماران به صورت مستمر در حال پیگیری است.

کشف بیماری پوستی نادر در سربیشه؛ «یک پزشک آمریکایی بیماران را ویزیت کرده است»

۲۳۳۲۳۳