فارس نوشت: فاطمی گفت: ایرانی که تا قبل از انقلاب حیاط خلوت آمریکا بود، امروز مستقل شده و در حال تبدیل‌شدن به بزرگترین ابرقدرت دنیاست. ابوالحسن فاطمی، امام جمعه شهرکرد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد گفت: سه سال پس از پایان جنگ جهانی دوم قدرت‌های استعماری جهان با تلاش‌های بسیار، افراد یهودی را […]

خطیب جمعه شهرکرد: ایران در حال تبدیل‌ به «بزرگترین ابرقدرت دنیا»ست / مسئولان، گره «مشکلات اقتصادی مردم» را باز کنند

فارس نوشت: فاطمی گفت: ایرانی که تا قبل از انقلاب حیاط خلوت آمریکا بود، امروز مستقل شده و در حال تبدیل‌شدن به بزرگترین ابرقدرت دنیاست.

  • ابوالحسن فاطمی، امام جمعه شهرکرد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد گفت: سه سال پس از پایان جنگ جهانی دوم قدرت‌های استعماری جهان با تلاش‌های بسیار، افراد یهودی را به صورت چراغ خاموش در سرزمین فلسطین مستقر کردند.
  • امام جمعه موقت شهرکرد بیان کرد: در این اقدام یهودی‌های اقصی‌ نقاط عالم به فلسطین مهاجرت کردند و در فاصله جنگ جهانی اول تا دوم توانستند این سرزمین را تصاحب کنند.
  • وی ادامه داد: پس از پایان جنگ جهانی دوم و تشکیل سازمان ملل، انگلیسی‌ها به حمایت از یهودی‌های ساکن قدس اشغالی برخاستند و در نهایت در سال ۱۹۴۸ دولت اسرائیل را در این سرزمین ایجاد کردند.
  • فاطمی تصریح کرد: یهودی‌ها توسط انگلیسی‌ها تقویت و صاحب قدرت شدند و تلاش کردند تا هدف انگلیس یعنی ایجاد حکومت از نیل تا فرات را اجرایی کنند، در این هنگام آمریکا هم در تلاش بود تا ایران را رام خود کند و همراهی شاه ایران با این قدرت‌های استعماری یکی از اشتباهات بزرگ تاریخی بود.
  • وی اظهار داشت: اما از آنجایی که دست قدرت خدا بالاتر از همه دست‌هاست، انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و به برکت خون شهدا، اسلام و اعتقادات دینی مردم، جهان متحول و جلوی نقشه پلید و طرح استعماری گرفته شد.
  • فاطمی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب پیرامون نابودی اسرائیل تا ۲۰ سال آینده، گفت: به زودی امت اسلامی از شر این غده سرطانی نجات پیدا می‌کند و مستضعفین عالم بر جهان مسلط می‌شوند و اسرائیل به زباله‌دان تاریخ می‌افتد.
  • وی افزود: افتخارات جمهوری اسلامی بالاست و ایرانی که تا دیروز حیاط خلوت آمریکا بود، امروز مستقل شده و در حال تبدیل‌شدن به بزرگترین ابرقدرت دنیاست.
  • فاطمی بیان کرد: مسئولان باید مشکلات اقتصادی مردم را حل و گره از کار مردم باز کنند تا همه بتوانند پیشرفت‌های نظام را احساس کنند و امید در آن‌ها افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰