تسنیم نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: ائمه جمعه باید مراقب خطبه‌ها و اظهارنظرها باشند، نمایندگان و مسئولان دولت در تریبون‌ها مراقب حرف‌هایشان باشند چراکه جامعه ظرفیت ابتلا به حواشی را ندارد. حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نمازجمعه این هفته(۲۲ اردیبهشت) به بازگشایی نمایشگاه کتاب و استقبال گسترده […]

هشدار خطیب‌جمعه تهران به «ائمه‌جمعه» / «گرانی‌ها»، حال مردم را بد می‌کند

تسنیم نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: ائمه جمعه باید مراقب خطبه‌ها و اظهارنظرها باشند، نمایندگان و مسئولان دولت در تریبون‌ها مراقب حرف‌هایشان باشند چراکه جامعه ظرفیت ابتلا به حواشی را ندارد.

  • حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نمازجمعه این هفته(۲۲ اردیبهشت) به بازگشایی نمایشگاه کتاب و استقبال گسترده مردم از این رویداد، گفت: این فرصتی ارزشمند است که غیر از ارائه آثار جدیدی، در فضای فرهنگ عمومی یه اعلان عمومی برای توجه به کتاب و کتابخوانی است و به تعبیر رهبر عزیز انقلاب، اسلام پرچم دار کتاب و کتابخوانی است و کتابخوانی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و امیدواریم این هدف که با آن فاصله زیادی داریم، با همکاری بخش‌های مختلف در دسترس قرار گیرد.
  • وی با اشاره به اینکه در نماز عید فطر، حکمت رهبری جلوه مجددی داشت و ایشان راهبردهای پیش روی امت را به زیبایی طراحی کردند و همان چیزی است که امروز نیازمندیم، گفت: در طرف دیگر مسئله همکاری و هم افزایی ملی با تاکید بر مسئولان است که این همانجایی است که دشمن سرمایه‌گذاری کرده است تا شقاق و نفاق درونی ایجاد کند. مسئله سوم تمرکز جمعی بر حل مسائل کشور پرهیز از حاشیه سازی‌ها بر مدار اتحاد ملی و انسجام گسترده بود.
  • حاج علی‌اکبری تصریح کرد: در شرایطی که اعتماد عمومی نیاز به تقویت دارد، اتفاقاتی را در گوشه و کنار مشاهده می‌کنیم. ائمه جمعه باید مراقب خطبه‌ها و اظهارنظرها باشند، نمایندگان و مسئولان دولت در تریبون‌ها مراقب باشند. جامعه ظرفیت ابتلا به حواشی را ندارد و همه باید مصمم پای ساخت میهن اسلامی باشند و حل مسئله هم دو عنوان برجسته آن در شهار سال اعلام شد.
  • امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مهار تورم و رونق تولید که امسال پیش روی ما قرار گرفته وقتی همه متحد باشند، اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: یکی از نکات قابل تاکید در این ماجرا، مسئله گرانی‌هاست که به تعبیر امام صادق(ع)، گرانی‌ها حال مردم را بد می‌کند و به اخلاق مردم آسیب می‌زند؛ مسئله مسکن و اجاره بها جزو ابتلائاتی است که بخش مهمی از مردم درگیر آنند. در تهران که شرایط سخت‌تر است، حوالی ۵۰ درصد افزایش بها داشته که نیازمند مراقبت ویژه است.
  • وی متذکر شد: حساسیت مسکن در سبد خانوار، آرامش کل خانواده را می‌تواند مختل کند و تابعی شده از قیمت زمین و مسکن و تبدیل یک کالای زیستی به یک کالای دلالی که در نتیجه شاهد فوران بی حساب و کتاب قیمت‌ها هستیم که کمر مستاجرها را می‌شکند؛ این مسئله وقتی که با آشفتگی قیمت، فقدان نظارت و بی انصافی و عدم بسته‌های حمایتی همراه شود، می‌بینید که چه داستانی درست می‌کند.
  • حاج علی‌اکبری خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نیازمند یک نسخه درمانی فوری هستیم که این مسئله را تا حد زیادی مدیریت کند. مردم و نهادهای حمایتی نیز دست به دست هم دهند که از این مسئله دشوار عبور کنیم و این نیاز به عمل به راهبردهای رهبری دارد.

بیشتر یخوانید:

۲۱۲۲۰