با نتایج به دست آمده در هفته بیست و نهم، عنوان بهترین خط حمله لیگ به سپاهان رسید تا قبل از شروع بازی های این هفته لیگ برتر ،پرسپولیس، سپاهان و استقلال در کورس قهرمانی قرار داشتند.پرسپولیس و سپاهان شانس های اصلی قهرمانی بودند و شاگردان ساپینتو هم منتظر لغزش رقبا بودند تا بتوانند خودشان […]

با نتایج به دست آمده در هفته بیست و نهم، عنوان بهترین خط حمله لیگ به سپاهان رسید

تا قبل از شروع بازی های این هفته لیگ برتر ،پرسپولیس، سپاهان و استقلال در کورس قهرمانی قرار داشتند.پرسپولیس و سپاهان شانس های اصلی قهرمانی بودند و شاگردان ساپینتو هم منتظر لغزش رقبا بودند تا بتوانند خودشان را به صدر جدول نزدیک کنند. با این حال نتایج پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و نهم طوری رقم خورد که عملا استقلال دیگر شانسی برای قهرمانی در این فصل نخواهد داشت و تنها دو تیم در هفته پایانی برای گرفتن جام قهرمانی می جنگند.

با این حساب رویای دبل قهرمانی برای استقلالی ها از بین رفت و آبی ها برای کسب پنجمین قهرمانی خود در تاریخ لیگ برتر باید حداقل یک سال دیگر صبر کنند. پرسپولیس به عنوان صدرنشین لیگ و مدعی اول فتح جام در این فصل موفق شد با چهار گل گل گهر را شکست دهد و سپاهان رده دومی هم با پنج گل پیکان را در هم کوبید تا همچنان در کورس قهرمانی حضور داشته باشد. به جز از دست رفتن قهرمانی برای استقلال، نتایج این هفته باعث شد تا آبی ها یک رکورد دیگر را هم از دست بدهند. تا قبل از شروع هفته بیست و نهم، استقلال با ۴۳ گل زده عنوان بهترین خط حمله لیگ را در اختیار داشت.

با دو گلی که این تیم وارد دروازه مس رفسنجان کرد، تعداد گل های زده آبی ها به عدد ۴۵ رسید ولی برد ۵ گله سپاهان مقابل پیکان باعث شد تا گل های زده زردپوشان اصفهانی به عدد ۴۷ برسد و عنوان بهترین خط حمله لیگ هم در اختیار شاگردان مورایس قرار بگیرد. پرسپولیس هم که به عنوان صدرنشین لیگ بعترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارد با ۴ گلی که به گل گهر زد، با ۴۲ گل زده پشت سر سپاهان و استقلال قرار دارد.

با توجه به بازی های هفته پایانی و تقابل استقلال با تراکتور پرقدرت و همچنین سپاهان که نیاز مبرمی به برد دارد مقابل مس کرمان، بعید است استقلال دوباره بتواند عنوان بهترین خط حمله لیگ را دوباره مال خود کند و آبی ها این رکورد را از دست رفته می بینند.

۲۵۸۲۵۸