انتظار ندارم مسی به بارسلونا برگردد

انتظار ندارم مسی به بارسلونا برگردد

تسنیم نوشت: سرمربی پیشین بارسلونا انتظار ندارد که برنده هفت توپ طلا در تابستان پیش‌ رو به جمع کاتالان‌ها بازگردد.

رونالد کومان که در اواخر ماه اکتبر 2021 به دلیل تداوم نتایج ضعیف از سمت سرمربیگری بارسلونا اخراج شد و در حال حاضر هدایت تیم ملی فوتبال هلند را برعهده دارد، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «ESPN» درباره پروژه مرمت و بازسازی ورزشگاه نوکمپ با عنوان «اسپای بارسا»، گفت: تعجب می‌کنم از اینکه می‌بینم چطور بارسا می‌خواهد ورزشگاهش را بازسازی کند، اینکه چطور می‌خواهند به کار خود ادامه ‌دهند در حالی که این همه بدهی دارند.

باشگاه بارسلونا که مدت‌هاست به دنبال اجرایی کردن پروژه «اسپای بارسا» است، اخیراً مجوز لازم برای انجام این کار را از شهرداری بارسلونا گرفت. بارسا فصل بعد هم در نوکمپ بازی خواهد کرد اما در این مدت بخشی از سکوهای ورزشگاه بسته خواهد بود. آنها سپس در فصل 24-2023 به صورت موقت از نوکمپ به ورزشگاه المپیک مونتجوییچ کاتالونیا نقل مکان می‌کنند و برنامه این است که کاتالان‌ها بتوانند در فصل 25-2024 در ورزشگاه بازسازی‌ شده نوکمپ بازی کنند.

وی همچنین در خصوص بازگشت احتمالی برنده هفت توپ طلا به جمع کاتالان‌ها در تابستان پیش‌رو اظهار داشت: من انتظار ندارم که مسی به بارسلونا برگردد. خوان لاپورتا (رئیس باشگاه بارسلونا) می‌خواهد با بازگرداندن لیونل به بارسا وجهه خود را بهبود ببخشدT چون همه او را مسئول جدایی مسی از این تیم می‌دانند.

این فوق‌ستاره آرژانتینی که تابستان 2021 در پی ناتوانی باشگاه بارسلونا در تمدید قراردادش بابت قوانین سختگیرانه لالیگا به حضور 21 ساله خود در این تیم پایان داد و به PSG پیوست، در زمان حضورش در بارسا در 778 بازی 672 گل برای کاتالان‌ها به ثمر رساند و به این تیم برای کسب 34 جام مختلف کمک کرد.

258 258