در حال حاضر روش های متنوعی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. اما یکی از جدیدترین روش ها که مناسب افرادی می باشد که به دنبال ایجاد کسب و کار بعد از مهاجرت خود می باشند روش ویزای استارتاپ کانادا می باشد. در این روش افرادی که دارای توانایی و خلاقیت هستند و همچنین علاقه دارند […]

در حال حاضر روش های متنوعی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. اما یکی از جدیدترین روش ها که مناسب افرادی می باشد که به دنبال ایجاد کسب و کار بعد از مهاجرت خود می باشند روش ویزای استارتاپ کانادا می باشد. در این روش افرادی که دارای توانایی و خلاقیت هستند و همچنین علاقه دارند که کسب و کار فعلی خود را در یک اکوسیستم پویاتر پایه گذاری کنند مورد هدف هستند. کشور کانادا در این روش قصد دارد با ارائه امکانات و زیرساخت مناسب، موفق به جذب پدیده‌های دنیای نوآوری شود.

 

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

مهمترین شرط برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا داشتن ایده تازه و خلاقانه می باشد. شما برای دریافت این ویزا باید بتوانید ثابت کنید که توانایی مدیریت استارتاپ خود را دارید. برای اثبات این امر مدارکی مانند سابقه تخصصی، مستندات فنی و بیزنسی ، مدارک مالی برای سرمایه اولیه لازم و داشتن نهایتاً پنج شریک کاری در استارتاپ می باشد.

یکی از سوال هایی که برای متقاضیان این ویزا مطرح می شود نمره زبان لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کاناداست. خبر خوب اینست که برای دریافت این ویزا شما ملزم به کسب نمره خیلی بالایی در آزمون های زبان نیستید. شما باید یک آزمون زبان را در یکی از آژانس‌های مورد تأیید سفارت کانادا بگذرانید و نتایج آن را ضمیمه پرونده درخواست خود کنید؛ در غیر این صورت به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. بر همین اساس، شما باید حداقل دارای سطح Canadian Language Benchmark (CLB) 5 زبان انگلیسی و یا فرانسوی در چهار بخش زیر باشید:

 • مکالمه
 • خواندن
 • نوشتن

اما باید اشاره کرد که شما برای مدیریت کسب و کار خود در کانادا باید توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی و یا فرانسه را داشته باشید که هر چقدر میزان تسلط شما بیشتر موفقیت شما هم بیشتر می شود.

مزیت های دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

 

ویزای استارتاپ کانادا مزیت های بسیاری دارد که افراد زیادی را تشویق به تلاش برای دریافت آن می کند. در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می شود:

 • محیط مهاجرپذیر کشور کانادا
 • اقتصاد قوی و رو به رشد کشور کانادا
 • مالیات‌های نسبتاً معقول کانادا
 • باقی ماندن حق اقامت دائم حتی اگر تجربه شما در راه‌اندازی ناموفق باشد
 • انگلیسی‌زبان بودن کشور کانادا
 • نیروی کار تحصیل‌کرده فراوان
 • حضور در بازار کانادا و نزدیک بودن به بازار امریکا

استارتاپ شما برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

طرح شما باید کاملا نوآ ورانه باشد و همچنین.

قدرت کار آفرینی برای نیروی کار کانادا نیز داشته باشد

فدرت رشد و افزایش در آمد داشته باشد

ویزاهایی که به شما اجازه کار در کانادا را می دهند

در این قسمت می خواهیم به ویزاهای دیگری به غیر از ویزای استارتاپ اشاره کنیم که به شما به عنوان مهاجر اجازه کار را می دهند:

 1. ویزای کاری کانادا

کشور کانادا به شدت با کمبود نیروی کار انسانی روبرو است. یکی از راهکارهای دولت این کشور برای مقابله با این کمبود، جذب نیروی کار متخصص از کشورهای دیگر است. به همین دلیل مهاجرت کاری به کانادا در بین متخصصین واجد شرایط بسیار محبوب شده و سالانه افراد زیادی از این طریق موفق به کسب اجازه کار در این کشود می شوند.

 1. ویزای ICT کانادا

فرد در این روش باید دارای کسب و کار و یا سابقه مدیریتی باشد و متقاضی انتقال بیزینس خود به کشور کانادا باشد. باید در این جا به این نکته اشاره شود که بین ویزای ICT کانادا و استارتاپ کانادا تفاوت وجود دارد. در ویزای ICT فرد نباید دارای ایده نو و خلاق باشد.

آیا ویزای استارتاپ کانادا به اقامت دایم کانادا منجر می شود؟

طبیعی است که شخصی که کسب و کار جدیدی را در کشور دیگری راه اندازی می کند به دنبال اخذ اقامت دایم آن کشور باشد تا بتواند به راحتی از امکانات آن کشور استفاده کند و از این طریق إحساس امنیت بیشتری بکند. ویزای استارتاپ کانادا برخلاف سایر ویزاها که اقامت موقت را برای فرد فراهم می‌کنند، اقامت دائم شما را تضمین کرده. در نتیجه این روش مناسب افرادی می باشد که مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ را انتخاب کرده اند.

اسمارت‌آپ ویزا چگونه می تواند به شما برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا کمک کند؟

اگر شما هم به دنبال راه اندازی کسب و کار جدیدی در کشور زیبای کانادا هستید می توانید با کارشناسان ما در اسمارتاپ ویزا با شماره ۰۲۱۸۷۷۰۰۹۱۳ارتباط برقرار کنید.