کلیات بودجه ۱۴۰۰ در مجلس تصویب می‌شود/ فروش مشروط ۲ میلیون بشکه نفت

سیاسی/ مجلس 5fd6fb1710d41_2020-12-14_09-11 نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ را تصویب کنیم و سپس مواردی که با آن مشکل داریم را اصلاح کنیم نه اینکه بیاییم بگوییم کلیات آن باید رد شود.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره بررسی بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه و گمانه‌زنی برخی از نمایندگان مبنی بر رد کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: معتقدم باید در مجلس شورای اسلامی کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ را تصویب و بعد اصلاح موارد را انجام می‌دهیم.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر کلیات را رد کنیم در واقع ما مجلسی‌ها دست خودمان را بسته‌ایم، چرا که دولت بودجه را می‌برد و یک مقدار اعداد و ارقامش را بالا پایین می‌کند و آن را دوباره بر می‌گرداند و این‌گونه یک ماه بررسی بودجه عقب می‌افتد.

وی یادآور شد:آقای نوبخت در جلسه کمیسیون نقطه نظرات نمایندگان را شنید و متوجه سطح دغدغه و منویات آنان شدند.

نماینده مردم تبریز،آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت که در بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است، گفت: در خصوص ۲/۳میلیون فروش بشکه نفت در روز به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفتیم که این عدد خوشبینانه است و ما به چه شیوه و روش و با چه استدلالی و منطقی قرار است که این مقدار نفت بفروشیم که ایشان گفتند ما این رقم را مشروط در بودجه گذاشته‌ایم اگر از این طریق حاصل نشد راه‌های دیگری را در بودجه دیدیم.

وی ادامه داد: اگر در فروش نفت به آن‌چیزی که قرار است نرسیم از راه‌های دیگری مانند فروش اوراق مشارکت و امثال آن بتوانیم بودجه را اصلاح کنیم،بنابراین به نظر من کلیات باید تصویب شود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که مجلس شورای اسلامی با فروش سلف نفتی مخالف است حال چگونه است که با فروش اوراق برای فروش نفت موافق است، بیان کرد: ما در مجلس با کلیات موافق هستیم و آن را شیوه مناسبی برای فروش و پیش فروش نفت در داخل می‌دانیم آن‌چیزی که مجلس با آن مخالفت کرد جزئیات بود و هنگامی که در جزئیات توافق کنیم مشکلی نخواهیم داشت.

.
.
منبع : خبرفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جولان ماسک‌های چینی در بازار

د دسامبر 14 , 2020
عضو هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی نسبت به قاچاق ماسک چینی به کشور و آسیب این روند به واحدهای تولید ماسک به وزارت صمت هشدار داد. غلامرضا حسن پور اسکندری، رئیس سازمان و عضو هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی طی نامه‌ای به علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفته که بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد از مبادی ورودی کشور به ویژه از بندر گناوه و سایر بنادر کشور، ماسک‌های چینی به صورت قاچاق وارد کشور شده و از طریق کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرام و سایر روش‌ها در تهران و برخی دیگر از استان‌ها، به ویژه استان‌های جنوبی کشور به وفور به فروش می‌رسد. وی همچنین هشدار داده که این روند منجر به شکست تولیدی‌های ماسک در داخل کشور خواهد شد و در آینده نزدیک سرمایه‌ها و نیروهای به کارگرفته شده در مقوله تولید ماسک آسیب جدی و غیر قابل جبرانی خواهند دید. حسن‌پور در پایان از وزارت صمت خواسته که برای حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از قاچاق، دستور فوری و قاطع صادر شود. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بر اساس اعلام وزارت صمت در حال حاضر ظرفیت تولید روزانه ۲۰ میلیون عدد ماسک در کشور وجود د..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000