اوضاع مرغی اقتصاد ایران / از افزایش 100درصدی تا صف هایی که کرونا به سفره ها آورد!

براساس آخرین آمارها، قیمت مرغ در ماه های اخیر با رشد 100درصدی روبرو بوده است. نشانه ای از وضعیت تورم بالا در اقتصاد ایران که روشن نیست تا مجا ادامه خواهد داشت.

نرخ مرغ در دولت حسن روحانی به نوعی نمادی از ناکارآمدی دولت در کنترل بازار است. این ناکارآمدی را البته روحانی به گردن مخالفانش می اندازد که نگذاشتند وزارت بازرگانی تشکیل شود.
وضعیت مرغ درحال امسال بحرانی شد و مردم برای خرید ان صف بستند که سال پیش مرغداران مجبور بودند جوجه مرغ ها را به دلیل نبود مشتری مناسب، دور بریزند!

صف های مرغ در ایام نوروز چنان بود که صاحبنظران نسبت به نقش آن در شیوع کرونا ابراز نگرانی کردند!

دولت روحانی امیدوار است با پایان تحریم ها، وضعیت اقتصاد نرمال شود اما هنوز چشم انداز روشنی برای وضعیت قیمتها و پایان فشارهای حداکثری امریکا وجود ندارد.

مشکلات اقتصادی موجود در کشور، کار اصلاح طلبان در انتخابات 1400 را بشدت مشکل می کند چراکه انها باید پاسخگوی عملکرد دولتی باشند که با حمایت آنها توانست هشت سال کشور را مدیریت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حضور بی‌شور و هیجان مردم پرو در انتخابات ریاست جمهوری همراه با ماسک و خودکار

ی آوریل 11 , 2021
مردم پرو روز یکشنبه (امروز) در حالی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده می‌شوند که این انتخابات به خاطر بی‌تفاوتی عمومی گسترده در پی دهه‌ها سوء‌استفاده و مدیریت ناصحیح، نرخ مشارکت بسیار پایین‌ است. به گزارش رویترز، رأی‌گیری قرار است از ۷ صبح به وقت محلی آغاز شود و […]

ممکن است بپسندید

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000