علی دایی گفت: تیم ما بازیکنان بسیار خوب و شایسته ای دارد و می‌تواند دست به کارهای بزرگ بزند و من به عنوان یک ایرانی دوست دارم مردم را خوشحال کند، اما نباید توقعات را بی‌جا بالا برد. علی دایی اسطوره فوتبال آسیا و چهره بین‌المللی ورزش ایران ، به عنوان مهمان ویژه به دعوت […]

علی دایی گفت: تیم ما بازیکنان بسیار خوب و شایسته ای دارد و می‌تواند دست به کارهای بزرگ بزند و من به عنوان یک ایرانی دوست دارم مردم را خوشحال کند، اما نباید توقعات را بی‌جا بالا برد.

علی دایی اسطوره فوتبال آسیا و چهره بین‌المللی ورزش ایران ، به عنوان مهمان ویژه به دعوت کنفدراسیون فوتبال آسیا راهی قطر خواهد شد.

دایی که با ۱۴گل زده، بهترین گلزن تاریخ این مسابقات در هفده دوره گذشته محسوب می‌شود، در گفت‌وگویی کوتاه به چند سوال خبرنگار تابناک درباره این سفر کوتاه پاسخ داد.

علی آقا شنیدیم عازم دوحه هستید؟

بله، برای حضور در افتتاحیه جام ملتهای آسیا از طرف ای اف سی دعوت شده‌ام و به خواست خدا جمعه این بازی را از نزدیک خواهم دید و نماینده مردم عزیز کشورم هستم.

شانس های قهرمانی این دوره را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظرم یکی از دو تیم ژاپن و کره‌جنوبی فاتح جام خواهند شد. هرچند فوتبال هیچ‌وقت قابل پیش‌بینی نیست.

یعنی ایران را مدعی قهرمانی نمی دانید؟

با توجه به سطح و قدرت رقبا بخصوص این دو تیمی که اشاره کردم و تدارکاتی که در حد آماده‌سازی تیم ملی برای این مسابقات نبود، نظرم را گفتم. برنامه و سرمایه‌گذاری حریفان سنگین بوده است.

به نظر شما تیم ملی تا چه مرحله‌ای در قطر پیش می‌رود؟

تیم ما بازیکنان بسیار خوب و شایسته ای دارد و می‌تواند دست به کارهای بزرگ بزند و من به عنوان یک ایرانی دوست دارم مردم را خوشحال کند، اما نباید توقعات را بی‌جا بالا برد. واقعیت فعلی و امکانات رقیبان را هم باید در نظر گرفت. امیدوارم حمایت تماشاگران و ایرانیان را در مسابقات داشته باشند.

در قطر به تمرین تیم ملی هم خواهید رفت؟ بازیکنان و کادرفنی خیلی روحیه خواهند گرفت.

دوست داشتم بروم اما برنامه سفرم فشرده است و ساعت پروازها و ضیافت و مراسم، طوری تنظیم شده که نمی‌توانم به اردوی تیم ملی بروم. برای همه شان آرزوی موفقیت دارم. پیروزی‌های تیم ملی شاید کمی مردم را از ناراحتی و مشکلات شان جدا کند و برای ساعاتی فراموش شادی را به همه هدیه بدهد.

  • منبع خبر : خبرآنلاین